Szybki kontakt

Katolickie Stowarzyszenie Wiernych
NOWA EWANGELIZACJA

504 132575

lub

661 440145


e-mail:
mtopolska@tlen.pl
kontakt@nowaewangelizacja.pl

Rekolekcje dla dzieci

892.jpg

Zapraszamy na rekolekcje ewangelizacyjne dla dzieci szkoły podstawowej i ich rodziców lub prawnych opiekunów.

 

1. Rekolekcje - „Mały Zacheuszprzeznaczone są dla dzieci z klas II – III szkoły podstawowej przygotowujących się do  sakramentu I Komunii Świętej lub jego rocznicy.

Cel: pomóc dzieciom nawiązać osobistą relację z Jezusem.
Czas trwania rekolekcji: 3 dni.

Sugerujemy  możliwość formacji rodziców w tym samym czasie poprzez rekolekcje „Kurs Filip”.
Cel: doświadczyć osobistego spotkania z Jezusem oraz pomoc dzieciom w duchowym przeżyciu I Komunii Świętej.
Czas trwania kursu: 3 dni.

2. Rekolekcje - „Mały Jan” przeznaczone są dla dzieci z klas III – V szkoły podstawowej.
Cel: stać się umiłowanym uczniem Jezusa.
Czas trwania rekolekcji: 4 dni.

3. Rekolekcje - „Mały Paweł” przeznaczone są dla dzieci z klas IV – VI szkoły podstawowej.
Cel: użyć wszystkich swoich talentów, aby pokazać innym Jezusa.
Czas trwania rekolekcji: 5 dni.

Rekolekcje „Mały Zacheusz” są pierwszymi rekolekcjami ewangelizacyjnymi dla dzieci i mogą być prowadzone w każdej grupie wiekowej począwszy od II klasy szkoły podstawowej. Uczestnikami rekolekcji „Mały Jan” i „Mały Paweł” mogą być wyłącznie dzieci, które uczestniczyły w rekolekcjach „Mały Zacheusz”.

Warunki udziału w rekolekcjach:

 • Grupa dzieci minimum 20 osób
 • Terminy,  miejsce i warunki  przeprowadzenia rekolekcji do ustalenia
 • Preferujemy grupy dzieci z księżmi, katechetami, wychowawcami

Prowadzący rekolekcje: Małgorzata i Mirosław Ciuraszkiewiczowie  z ekipą.

Informacje i zgłoszenia :

- telefonicznie:  nr tel: 880 815 382 ;  od poniedziałku - piątku w godz: 15.00 - 17.00 - e-mail: miroslawc@gmail.com

Niniejsze materiały rekolekcyjne, ich treść i forma stanowią autorskie dzieło członków Stowarzyszenia "Nowa Ewangelizacja".

 

 

WYBRANE  RELACJE  Z  REKOLEKCJI  DLA  DZIECI

W dniach 11-13 maja 2012 r. w parafii Matki Bożej Zwycięskiej w Częstochowie miały miejsce rekolekcje ewangelizacyjne dla 47 dzieci zorganizowane przez Katolickie Stowarzyszenie Wiernych „Nowa Ewangelizacja”. Uczestnikami rekolekcji „Mały Zacheusz” były dzieci przygotowujące się do Pierwszej Komunii Świętej .

Oto przykładowe relacje uczestników:

 • „Na rekolekcjach nauczyłem się, że Bóg jest naszym Królem. Najbardziej podobała mi się historia o Zacheuszu. Po rekolekcjach chcę się więcej modlić.” (Arkadiusz)

 • „Na rekolekcjach nauczyłam się, że Jezus uzdrawia chorych. Najbardziej podobało mi się opowiadanie  o córce Jaira. Z prac domowych najbardziej podobała mi się rozmowa z Jezusem. Po rekolekcjach postanawiam poprawę.” (Justyna)

 • „Na rekolekcjach nauczyłam się, że Jezus bardzo nas kocha i oddał życie za nas. Wskrzesił córkę Jaira. Najbardziej podobało mi się zadanie domowe- porozmawiać pięć minut z Jezusem. Postanawiam, że będę miła i będę kochać innych.” (Natalia)

 • „Na rekolekcjach nauczyłam się wiele ciekawych rzeczy o Jezusie i różnych postaciach biblijnych. Najbardziej podobał mi się temat o Zacheuszu, bo historia była bardzo  ciekawa. Wykonałam wszystkie zadania domowe, najbardziej podobało mi się zadanie o idolu.  Będę często się spowiadać i nie dokuczać siostrze.” (Martyna)

 • „Na rekolekcjach nauczyłam się, że Pan Jezus kocha dzieci. Podobało mi się opowiadanie o Jairze. Odrobiłam wszystkie prace domowe, najbardziej podobała mi się modlitwa. Moje postanowienie to modlitwa.” (Maja)

 • „Na rekolekcjach nauczyłem się, że Pan Jezus jest wszechmogący, że czyni cuda. Najbardziej podobało mi się opowiadanie o Jairze, bo Jezus wskrzesił jego córkę. Najbardziej podobało mi się pięć minut z Jezusem. Będę pomagał w domu rodzicom.” (Dominik)

966.jpg

 

Na zaproszenie Wspólnot Odnowy w Duchu Świętym w dniach 26-29 lipca 2012 r. Katolickie Stowarzyszenie Wiernych „Nowa Ewangelizacja” poprowadziło rekolekcje ewangelizacyjne dla dzieci „Mały Zacheusz”. Miały one miejsce w Centrum Duchowości Archidiecezji Częstochowskiej „Święta Puszcza” w Olsztynie koło Częstochowy. Uczestnikami były dzieci, których rodzice także przebywali na rekolekcjach prowadzonych równolegle w tym samym czasie.

Oto niektóre świadectwa dzieci:

 • „Na rekolekcjach nauczyłam się, że Pan Jezus jest moim Panem i Przyjacielem. Najbardziej podobała mi się historia o Zacheuszu, ponieważ my także możemy być takimi Zacheuszami. Moje postanowienie: będę się codziennie modliła.” (Estera, lat11)

 • „Na rekolekcjach nauczyłam się tego, że kto się przyznaje do Jezusa przed światem, to On się także do Ciebie przyzna. Nauczyłam się też poprawnie żegnać. Najbardziej podobała mi się opowieść o córce Jaira i o Zacheuszu, ponieważ mogłam być Zacheuszem. Po rekolekcjach postanawiam być grzeczniejsza i będę pomagać braciom i rodzicom w ich codziennych obowiązkach”. (Ania, lat 11)

 • „Na tych rekolekcjach nauczyłem się dużo ciekawych rzeczy o Jezusie. Najbardziej podobał mi się temat „Wybieramy Króla” i modlitwa o przebaczenie. Moje postanowienie: będę głosił Imię Jezusa.” (Oskar, lat 11)

 • „Na rekolekcjach nauczyłam się być grzeczna, ładnie się bawić, nie przeszkadzać w kościele, poprawnie żegnać się. Najbardziej podobały mi się tematy: „Bóg taki nie jest”, „Córka Jaira” i adoracja Najświętszego Sakramentu. Moje postanowienie: codziennie poświęcę po trzy minuty rano i wieczorem PanuJezusowi. Będę tęskniła za rekolekcjami.” (Weronika, lat 7)

 • „Na rekolekcjach nauczyłem się modlitwy, dużo o Panu Bogu oraz, że trzeba pomagać innym. Najbardziej podobał mi się temat o Zacheuszu, bo był ciekawy, bo Jezus mówił, że ze mną zamieszka. Podobało mi się też spotkanie z Panem Jezusem przed Najświętszym Sakramentem, bo On jest moim Przyjacielem oraz zadanie: pięć minut z Jezusem. Postanawiam być miły, pomagać wujkowi.” (Krystian, lat 8)

Oto niektóre opinie rodziców na temat rekolekcji dla ich dzieci:

 • „Jestem zdecydowanie za tym, że rekolekcje dla dzieci są potrzebne. To pierwsze rekolekcje, gdzie spotkałem takie profesjonalne podejście do tematu.” (Zbigniew)

 • „Rekolekcje dla dzieci są bardzo potrzebne! Dzieci są bombardowane ze wszystkich stron pociskami złego i takie rekolekcje stanowią przeciwwagę i alternatywę, a czasami są jedynym sposobem na poznanie Boga żywego. Owoce rekolekcji zapewne poznam w dalszym czasie. Dzieci nie zawsze spełniają moje oczekiwania (odmawiają udziału w zajęciach, nie otwierają się...). Ufam Panu, że sieje i że czynimy glebę serc dzieci żyźniejszą. Warto siać!” (Monika)

 • „Rekolekcje dla dzieci są potrzebne i to bardzo, aby nasze dzieci mogły uczyć się Ewangelii. Rekolekcje „Mały Zacheusz” spełniły moje oczekiwania. Dzieci są zadowolone i radosne, podniesione Duchem.” (Iwona)

28072012016.jpg

388.jpg

389.jpg

Rekolekcje-26-29.07.2012.jpg

 

W dniach 23-25 listopada 2012 r. w parafii św. Melchiora Grodzieckiego w Częstochowie miały miejsce rekolekcje dla dzieci pierwszokomunijnych „Mały Zacheusz”. W rekolekcjach udział wzięlo 30 dzieci.

Oto niektóre świadectwa uczestników:

 • „ Na rekolekcjach dowiedziałam się, że Jezus mnie kocha. Podobała mi się modlitwa: 5 minut  z Jezusem.” (Liwia)
 • „Najbardziej podobało  mi się jak  Zacheusz spotkał Pana Jezusa oraz temat o spowiedzi świętej.” (Jakub)
 • „Na rekolekcjach dowiedziałam się rzeczy, o których nigdy nie słyszałam. Najbardziej podobało mi się o Zacheuszu. Postanawiam więcej pomagać mamie.” (Martyna)
 • „Najbardziej podobała mi się historia o Zacheuszu. Zacheusz chciał zobaczyć Pana Jezusa, a to Pan Jezus dostrzegł Zacheusza. Podobała mi się też praca domowa jak mieliśmy porozmawiac 5 minut z Panem Jezusem.” (Natalka)
 • „Wiem, że moim Panem jest Jezus. Wiem, kto może zaprowadzić mnie do Jezusa gdyby ze mną źle się działo. Podobał mi się temat o spowiedzi świętej.” (Jakub)

Oto wypowiedź jednego z rodziców dzieci uczestniczących w rekolekcjach:

 • „Uważam, że rekolekcje „Mały Zacheusz” są bardzo dobre i potrzebne dla dzieci (i nie tylko…). Jestem bardzo wdzięczna Panu Bogu  i prowadzącym, za to,że moje dziecko mogło uczestniczyć w tych rekolekcjach. Rekolekcje były prowadzone w sposób niezwykle ciekawy, dynamiczny i radosny-  co pomogło mojemu dziecku spontanicznie  i z entuzjazmem podjąć i zastanowić się nad ważnymi tematami życiowymi. Rekolekcje przerosły moje oczekiwania!  Jeszcze raz z głębi serca-  dziękuję…, za serce, troskę, życzliwość okazaną dzieciom i zaangażowanie. Bóg zapłać!” (B. K.)

383.jpg

384.jpg

385.jpg

386.jpg

390.jpg

391.jpg

392.jpg

 

W dniach 13-14 grudnia 2012 r. w parafii p.w. św. Floriana w Częstochowie miały miejsce warsztaty biblijne „Mały Zacheusz” dla uczniów klasy V c  Szkoły Podstawowej im. Aleksandra hr. Fredry.  Zostały one zorganizowane z inicjatywy wychowawczyni pani Joanny Annissimo, a prowadziła je katechetka pani Małgorzata Ciuraszkiewicz wraz  z grupą zaprzyjaźnionych osób.

Nad zajęciami czuwał ks. dr Stanisław Jasionek, proboszcz tutejszej parafii.

Oto niektóre wypowiedzi uczestników:

 • „Mnie bardzo podobały się warsztaty, ponieważ bardzo dużo się dowiedziałam i myślę, że jeszcze nie raz będziemy tak wspólnie spędzać w radości czas!”
 • „Warsztaty bardzo mi się podobały, ponieważ robiliśmy dużo ciekawych rzeczy. Zapamiętałam, że każdy z ludzi może być Zacheuszem i spotkać się z Jezusem. Dowiedziałam się też, ze Jezus bardzo kocha, a najbardziej dzieci.”
 • „Na warsztatach podobały mi się zabawy, dużo dowiedziałam się o Jezusie. Gdy spotkałam się z prawdziwym Panem (podczas adoracji), wybaczyłam wszystkim, którzy mnie skrzywdzili.”
 • „Najbardziej zapamiętałam rozmowę z Jezusem w bibliotece i wyjście do parku, gdy krzyczeliśmy, że Jezus jest naszym Królem.”

Na pytanie: jakie masz postanowienia? - dzieci odpowiadały:

 • „Wybaczać wszystkim, modlić się codziennie, być dobrym dla wszystkich.”
 • „Częsta modlitwa, chodzenie do kościoła w każdą niedzielę, systematycznie się spowiadać.”„Będę wybaczać winy, będę prosiła Boga o pomoc w problemach.”
 • „Chcę być dobrym człowiekiem.”

393.jpg

warsztaty-2.jpg

warsztaty-2012-022.jpg

warsztaty-2012-033.jpg