Mapa Gwiaździstej Procesji Różańcowej "Z Maryją dla Polski"
Procesja odbędzie się w: 50 miejscach.
Odpowiedzialni za rekolekcje dla dzieci

Małgorzata i Mirosław
Ciuraszkiewiczowie

miroslawc@gmail.com

tel:+48 880-815-382
tel:+48 784-013-034

Szybki kontakt

Katolickie Stowarzyszenie Wiernych
NOWA EWANGELIZACJA

tel:+48 504-132-575
tel:+48 661-440-145

mtopolska@tlen.pl

Aktualności

1021.jpg 902.jpg 895.jpg
GRUPY FORMACYJNE

Zapraszamy chętnych na spotkania formacyjne:

1. Spotkania z Biblią - środa , 19:00-20:00 , Siostry Urszulanki Unii Rzymskiej,                ul. 3 Maja 2/3 ; s. Kasjana tel: 506500920

2. Spotkania dla żon - www.facebook.com/events/435237717341442/?ti=cl

Teresa tel: 729376204

3. Szkoła Modlitwy - czwartek, 19:00  , Gosia: 880815382

PARAFIA - ewolucja przez Parafialne Grupy Formacyjne

PARAFIA - ewolucja przez Parafialne Grupy Formacyjne

CZUWANIE po "RUAH FESTIWALU"
Po Ruah Festiwalu proponujemy dalszy ciąg czuwania przed Zesłaniem Ducha Świętego w Kaplicy św. Józefa na Halach. Zapraszamy wszystkich chętnych na: modlitwę o wylanie Ducha Świętego, modlitwę wstawienniczą, adorację Jezusa      w ciszy, Eucharystię o 24:00.

Zapraszają: o. Tomasz Chmielewski-OSPPE, częstochowskie Grupy i Wspólnoty Odnowy w Duchu Świętym oraz Stowarzyszenie "Nowa Ewangelizacja".

3025.jpg
RUAH FESTIWAL III EDYCJA

Już po raz trzeci startujemy z Festiwalem "RUAH" w Uroczystość Zesłania Ducha Świętego. Bez Jego obecności nasze życie podobne jest do źródła bez wody lub chleba bez smaku i chrupiącej skórki. Możesz to zmienić, jeżeli przyjdziesz 8.06.2019 r o godz. 18:00 na plac modlitewny Jasnej Góry i weźmiesz udział w III edycji Ruah Festiwalu. Charyzmatyczni muzycy, świadectwa wiary, modlitwa uwielbienia, tańce dla Pana i gorąca wspólnota - czekają na CIEBIE !

Wystąpią: GOSPEL RAIN, Magda Topolska-United Projekt, Adam Bubik (Czechy), Tancerze Lednicy-Formacja Częstochowa.

WSTĘP  WOLNY ! więcej: www.ruahfestiwal.com

Radio Jasna Góra transmituje koncert od 19.30  do 21.00.

https://www.youtube.com/watch?v=dH1-HvAvt6Y

3024.jpg
ŻYCZENIA WIELKANOCNE 2019

A OTO

TWOJA

LINIA ŻYCIA !

3021.jpg
DZIEŃ POKUTNY 12.04.2019

Po  raz kolejny pragniemy zaprosić polską Odnowę w Duchu Świętym do podjęcia „Dnia Pokutnego”. Chodzi o modlitwę przebłagania i wynagrodzenia Bogu za grzechy oraz zaniedbania naszego narodu w różnych obszarach jego życia. W tym roku będzie to 12 kwietnia (piątek przed Niedzielą Palmową).  O potrzebie takiej modlitwy Bóg przypomina światu w różny sposób, m.in. przez przesłania w Lourdes i w Fatimie oraz przez orędzie przekazane s. Faustynie.

Proponujemy podjęcie w tym dniu:

- modlitwy przebłagalnej, np.: różaniec, koronka do Bożego Miłosierdzia,  Litania Narodu

Polskiego, Droga Krzyżowa, Litania do Krwi Chrystusa

- umartwienia, np. post o chlebie i wodzie, odmówienie sobie ulubionej potrawy, ograniczenie

w przyjmowaniu pokarmów, rezygnacja z oglądania telewizji, słuchania muzyki, itp.,

- uczestnictwa we Mszy świętej ofiarowanej w intencji Ojczyzny.

Zwracamy się do Was z wielką prośbą o rozpropagowanie tej duchowej inicjatywy nie tylko w Waszych grupach modlitewnych i wspólnotach, ale także  w Waszych parafiach, czy w kręgach znajomych. Zaproście do niej osoby starsze, chore, samotne, aby i one mogły włączyć się w dzieło poprzez ofiarowanie swych dolegliwości i trudów. Ideą tego dnia jest, by jak największa liczba Polaków podjęła przebłaganie, które otwiera drogę dla Bożego błogosławieństwa.

 

Z góry dziękujemy za podjęcie współpracy oraz  odpowiedzialności za duchowe wsparcie  tej modlitwy!

 

Ks. Sławomir Płusa               - Przewodniczący Krajowego Zespołu Koordynatorów

Małgorzata Stuła - Topolska - członek Rady Stowarzyszenia „Nowa Ewangelizacja”

3022.jpg 3023.jpg
Rekolekcje Wielkopostne

W dniach 15-17.03.2019r prowadziliśmy rekolekcje wielkopostne w parafii pw. św. Franciszak z Asyżu w Górze Włodowskiej oraz parafii pw. NMP Różańcowej w Zdowie na terenie diecezji częstochowskiej. Składamy serdeczne podziękowania Księdzu Proboszczowi R. Dziembowskiemu za zaproszenie i gościnę. Parafianom dziękujemy za gorliwe uczestniczenie w rekolekcjach, które po raz pierwszy w 30-letniej historii tych Parafii prowadziły osoby świeckie. A pani Karolinie duże brawa za posługę w kuchni i podtrzymywanie naszych sił życiowych:)

3016.JPG
LICHEŃ - rozeznawanie woli Bożej w codzienności

Na zaproszenie ks. Krzysztofa  i  Darii - koordynatorów Odnowy w Duchu Świętym diecezji włocławskiej prowadziliśmy w dniach 15-17.02.2019r w Sanktuarium Licheńskim sesję: " Rozeznawanie woli Bożej w codzienności: indywidualne i wspólnotowe". Przyznam się szczerze,że to co się tam działo, przerosło nasze oczekiwania. A wszystko działo się wyłącznie w zgodzie z Dekalogiem, na miarę otwartości i hojności serc ok. 200 uczestników. Dzieciaki miały opiekunów, a rodzice i starsze bractwo "szalało"duchowo. Bardzo ważne okazało się wieczorne spotkanie modlitewne w sobotę o 20:00. Nie powiem już kiedy się skończyło...  Ksiądz Krzysztof świecił przykładem i był na każdej konferencji i modlitwie, tylko pozazdrościć takiej postawy i brać wzór ! Wszystkie diakonie funkcjonowały bez zarzutu, bo Daria wkładała tam swoje serducho i to było widać po ludziach. To rzeczywiście jest Odnowa duchowa....Żal było się rozstawać :)

Może ktoś napisze do nas na  email: kontakt@nowaewangelizacja.pl

3012.JPG
MONACHIUM - Szkoła Lidera i Animatora

Na zaproszenie o. Rafała i Agnieszki prowadziliśmy w Monachium dla Odnowy w Duchu Świętym przy Polskiej Misji Katolickiej sesję pt: "Wspólnota to wyzwanie", 1-3.02.2019r. Bardzo dobra atmosfera duchowa i zaangażowanie uczestników gwarantują oczekiwane przez wszystkich nawrócenie serc i umysłów. I choć grupa niewielka, to sprawa ważna. Serdeczne dzięki Wszytkim ,którzy nas tam w Monachium przyjmowali,gościli i żywili. Szczególne podziękowania dla o. Rafała za okazane zaufanie i Agnieszce wraz z Rodziną za gościnę. Mamy nadzieję,że tam kiedyś wrócimy ...

3009.jpg
Rekolekcje parafialne adwentowe

W dniach 9-11.12.2018 prowadziliśmy rekolekcje adwentowe w Parafii Zesłania Ducha Świętego w Lindowie, diecezja częstochowska. Parafianie gorliwie słuchali , a dzieci chętnie angażowały się w proponowane im dynamiki biblijne. Serdeczne podziękowanie  Ks. Proboszczowi Jackowi Marcińcowi za okazane zaufanie i gościnę oraz  Rodzinom, które nas żywiły pysznościami. Ufamy,że Duch Święty będzie obficie wylewał swoje dary w tej Parafii, widząc tak otwarte i hojne serca.