Menu
Szybki kontakt

Katolickie Stowarzyszenie Wiernych
NOWA EWANGELIZACJA

tel: +48 504-132-575
tel: +48 661-440-145

mtopolska@tlen.pl

 

Rekolekcje dla dzieci

Małgorzata i Mirosław
Ciuraszkiewiczowie

miroslawc@gmail.com

tel: +48 880-815-382

tel: +48 784-013-034


Rekolekcje dla parafii, zakonów,seminariów, ruchów, grup i wspólnot modlitewnych

Małgorzata Stuła-Topolska

tel: +48 504-132-575

mtopolska@tlen.pl

 

Parafialne Grupy Formacyjne,

ewolucja duszpasterska parafii, nawrócenie pastoralne

i współodpowiedzialność świeckich

Mirosław Topolski

tel:+48 661-440-145

topolski@tlen.pl

Parafialne Grupy Formacyjne

Parafialna Grupa Formacyjna - czyli w jaki sposób z "niedzielnego parafianina" , zrobić zaangażowanego ewangelizatora :)

Co to jest ?

Parafialna Grupa  Formacyjna - to spotkanie Parafian  realizowane za zgodą i wiedzą Ks. Proboszcza  w  celu formowania i pogłębiania osobistego życia duchowego skoncentrowane na  czterech elementach:

- modlitwa

- Słowo Boże

- świadectwo życia chrześcijańskiego

- zaangażowanie w życie  Parafii

 

Jak to działa ?

- PGF (5-6 osób) spotyka się 1 x w tygodniu poza niedzielą w mieszkaniu prowadzącego, czyli animatora PGF. Animatorem może być osoba świecka lub duchowna, najlepiej rekrutująca się z już istniejących na terenie Parafii ruchów, wspólnot ,stowarzyszeń, zakonów etc.

- Spotkanie trwa ok. 1,5 godziny

-Podczas spotkania: czytamy i rozważamy fragment Ewangelii np: z nadchodzącej niedzieli lub Słowo Boże z dnia, słuchamy katechez(przygotowanych przez Duszpasterzy Parafii lub Animatora PGF), modlimy się w intencjach swoich i innych, dzielimy się świadectwem swojego życia chrześcijańskiego, rozmawiamy o naszym zaangażowaniu się w życie Parafii i podejmujemy konkretne zadania formacyjne. Wszystko to w atmosferze wzajemnej akceptacji, radości, wolności i zaufania. Po spotkaniu jest też nieobowiązkowy czas na rekreację i rozmowy przy kawie, herbacie, ciastku.

-Animatorzy PGF spotykają się na swojej formacji z Proboszczem Parafii min. 1 raz w miesiącu, omawiając także wszelkie sprawy organizacyjne.

 

Dla kogo są takie PGF ?

- przede wszystkim dla  Parafian, zarówno dla osób świeckich jak i duchownych i  to w różnym wieku, niezależnie od ich przynależności do już istniejących ruchów ,wspólnot ,stowarzyszeń, zakonów etc.

-PGF to miejsce katechizacji i formacji podstawowej dla wszystkich parafian, to ewolucyjne przechodzenie Parafii w model wspólnoty wspólnot,który propagował św. Jan Paweł II.

-  uczestnikami mogą być także znajomi, przyjaciele z  miejsc pracy ,nauki i innych środowisk

- zapraszamy zwłaszcza osoby poszukujące Boga lub przeżywające różnorakie trudności w swoim życiu wiary.

Dla zainteresowanych tematyką polecam moją pracę magisterską z teologii pastoralnej

dotyczącą odnowy parafii- patrz załącznik.  Miłej lektury :))

kontakt: topolski@tlen.pl

661-440-145

 

 

Fotografie

Załączniki

Nazwa pliku Typ pliku Rozmiar pliku Pobierz
Parafia jako wspólnota wspólnot i jej rola w odnowie polskiego Kościoła doby nowej ewangelizacji pdf 5,85 MB pobierz
Parafia jako wspólnota wspólnot pdf 3,40 MB pobierz