Menu
Szybki kontakt

Katolickie Stowarzyszenie Wiernych
NOWA EWANGELIZACJA

tel: +48 504-132-575
tel: +48 661-440-145

mtopolska@tlen.pl


Rekolekcje dla parafii, zakonów,seminariów, ruchów, grup i wspólnot modlitewnych

Małgorzata Stuła-Topolska

tel: +48 504-132-575

mtopolska@tlen.pl

 

Parafialne Grupy Formacyjne,

ewolucja duszpasterska parafii, nawrócenie pastoralne

i współodpowiedzialność świeckich

Mirosław Topolski

tel:+48 661-440-145

topolski@tlen.pl

Rekolekcje dla dzieci

WYBRANE RELACJE Z REKOLEKCJI DLA DZIECI

Katowice - Koszutka

W dniach 28-30.11.2014 na zaproszenie o. Bartosza Madejskiego OMI, proboszcza Parafii Najświętszego Serca Pana Jezusa w Katowicach- Koszutce prowadziliśmy po raz kolejny rekolekcje ewangelizacyjne "Mały Zacheusz" dla dzieci pierwszokomunijnych i wczesnokomunijnych oraz "Moje nowe życie" dla ich rodziców lub prawnych opiekunów.


Góra św. Anny - diecezja opolska

W dniach 5-12 lipca 2014 r. nasze Stowarzyszenie poprowadziło na Górze Świętej Anny w Domu Pielgrzyma rekolekcje ewangelizacyjne "Mały Zacheusz" dla grupy 37 dzieci. Adresatami byli uczniowie szkół podstawowych z różnych stron Polski. Symultanicznie ich rodzice uczestniczyli w rekolekcjach „Jezus żyje”. Dzieci doświadczyły osobistego spotkania z Jezusem, tak jak Zacheusz. To niezwykłe spotkanie wzbudziło w nich pragnienie bycia uczniem Jezusa. Jak Zacheusz przeżywały radość tego spotkania i o tej radości opowiadały innym. Miały ku temu okazję podczas ewangelizacji mieszkańców Nysy poprzez świadectwo,  modlitwę uwielbienia i flagowanie.


Częstochowa - parafia pw. św. Józefa

W dniach 14-16 lutego 2014r. z inicjatywy ks. Łukasza Wojtana nasze Stowarzyszenie zorganizowało i poprowadziło rekolekcje ewangelizacyjne „Mały Zacheusz” dla grupy 36 dzieci przygotowujących się do I Komunii Świętej w parafii pw. św. Józefa w Częstochowie. Pomocną dłoń podała nam pani dyrektor Publicznego Gimnazjum Stowarzyszenia Przyjaciół Szkół Katolickich im. św. Józefa udostępniając szkołę. Dzięki temu dzieci miały bardzo dobre warunki do przeżywania tych rekolekcji. Wszystkim uczestnikom szczególnie podobał się sposób ich prowadzenia o czym mówią w swoich wypowiedziach. Spośród wielu przedstawiamy tylko kilka:

 • „Na tych rekolekcjach bardzo mi się podobało, było naprawdę fajnie: zabawy, dużo śpiewaliśmy, jedliśmy wspólne posiłki, poszliśmy do kościoła, nauczyłem się też nowych przygód z Pisma Świętego” (Mateusz).

 • „Na tych rekolekcjach dowiedziałam się wiele o Panu Jezusie. Największą radość sprawiła mi modlitwa i spotkanie z Nim w Najświętszym Sakramencie” (Karolina).

 • „Na tych rekolekcjach dowiedziałem się, że Pan Jezus ma moc uzdrawiania” (Oliwier).

 • "Na tych rekolekcjach najbardziej podobała mi się historia jak Pan Jezus wskrzesił dziewczynkę, wziął ja za rękę i ożywił. Ja też podczas adoracji mogłam dotknąć stóp Jezusa. Wtedy poczułam miłość.” (Julia)

 • „Na tych rekolekcjach dowiedziałam się, że Pan Jezus mnie kocha i chce ze mną przebywać. Nauczyłam się, że Pan Jezus ma sekret: kocha wszystkie dzieci i pozwala im przychodzić do siebie” (Marta).

 • „Na rekolekcjach najbardziej podobała mi się historia o córce Jaira, bo Jezus uratował dziewczynkę. I jeszcze o Zacheuszu, bo Jezus chciał pobyć w domu Zacheusza. Podobało mi się też jak byliśmy przed Najświętszym Sakramentem, bo spotkałam się z Panem Jezusem. (Weronika)

Bolszewo - gm. Wejherowo, woj. pomorskie

W dniach 7-9 lutego 2014 roku na zaproszenie o. Grzegorza Sekuły z parafii Wniebowzięcia NMP w Bolszewie gm.Wejherowo woj. pomorskie nasze Stowarzyszenie prowadziło rekolekcje "Mały Zacheusz" dla ok. 90 dzieci przygotowujących się do Pierwszej Komunii Świętej oraz kurs ewangelizacyjny "Moje nowe życie" dla ich rodziców.
dla ich rodziców. Spotkanie rozpoczęto w sposób szczególny wspólną modlitwą i pieśnią. Podczas śpiewu dzieci żywiołowo tańcząc, klaszcząc i głośno śpiewając, wyraziły swoją bezwarunkową miłość do Boga. Prowadzący poprzez obrazowe katechezy oraz historie biblijne, przybliżyli dzieciom obraz Boga. One same, biorąc czynny udział w zajęciach, każdego dnia krok, po kroku odkrywały nowe oblicze miłosiernego i kochającego Jezusa. Wśród wielu form poznawania i czczenia Chrystusa nie zabrakło wspólnych zabaw, śpiewów i filmu.
W trakcie trwania rekolekcji, po wspólnej modlitwie, dzieci udały się do kościoła pod wezwaniem świętych Piotra i Pawła w Orlu, aby osobiście spotkać się z Jezusem i uczestniczyć w adoracji Najświętszego Sakramentu. W głębokim skupieniu i ciszy, po modlitwie o przebaczenie, każde dziecko, podchodząc do ołtarza przed Najświętszy Sakrament, zawierzyło Bogu swoje smutki, troski i zranienia, a Duch Święty napełnił ich serca radością.

Na zakończenie rekolekcji Maluchy spośród wielu idoli, jakich posiadają, świadomie i dobrowolnie wybrały na swego Króla Jezusa, czego wyraz dały na Mszy świętej niedzielnej, która tym samym zakończyła to niezwykłe spotkanie.Całe rekolekcje upłynęły w duchu przyjaźni, radości i wzruszeń dzięki życzliwości jak i uprzejmości władz gminy, dyrekcji i personelu szkoły w Orlu oraz ks. Proboszcza tamtejszej parafii. I choć wspólnie spędzony czas dobiegł końca, a ostatnie słowa modlitw, pieśni i katechez wybrzmiały niczym dzwony kościelne, to wydźwięk, jaki pozostał w duszach „Małych Zacheuszy” z Bożą łaską pozostanie na długo…


Częstochowa - parafia pw. św. Melchiora Grodzieckiego

W dniach 15 – 17 listopada 2013r. nasze Stowarzyszenie po raz kolejny poprowadziło rekolekcje ewangelizacyjne "Mały Zacheusz" dla dzieci w parafii pw. św. Melchiora Grodzieckiego w Częstochowie. Tym razem była to grupa 22 dzieci przygotowujących się do Sakramentu Pierwszej Komunii Świętej  pod matczynym okiem siostry Wandy. Oto kila wypowiedzi dzieci:

 • "Na tych rekolekcjach dowiedziałem się, że mogę też bawić się z Panem Jezusem, że On uzdrawia i nawet wskrzesza zmarłych, jak córkę Jaira" (Igor)
 • "Na tych rekolekcjach nauczyłem się modlić i czynić prawidłowo znak krzyża" (Paweł)
 • "Dowiedziałem się, że Pan Jezus jest naszym Królem. I ja wybrałem Go na swojego Króla. Bardzo podobały mi się wspólne posiłki na jadalni oraz wspólna modlitwa" (Marcin)
 • "Na tych rekolekcjach dowiedziałam się, że Pan Jezus bardzo kocha dzieci, że umarł za nas na krzyżu.Mogłam porozmawiać z Panem Jezusem w moim domu i bardzo się z tego cieszę" (Iga)
 • "Nauczyłem się modlitw, śpiewać i bardzo kocham Boga" (Marcin)
 • "Na tych rekolekcjach dowiedziałem się, że Jezus mnie kocha. Nauczyłem się nowych piosenek o Jezusie, poznałem historię o Zacheuszu. Dużą radość sprawiła mi praca w grupach i pokazywanie radości Zacheusza" (Kacper)

Kamyk gm. i pow. Kłobuck, woj. śląskie

Na zaproszenie ks. Wiesława Żygadło SDB - proboszcza parafii pw. NMP Wspomożycielki Wiernych w czasie Nowenny przed Zesłaniem Ducha Świętego w dniach 16 – 18 maja 2013r. Katolickie Stowarzyszenie Wiernych „Nowa Ewangelizacja” z Częstochowy poprowadziło rekolekcje ewangelizacyjne „Mały Zacheusz” dla  dzieci z trzeciej klasy Szkoły Podstawowej w Kamyku, gm. i pow. Kłobuck, woj. śląskie.

W rekolekcjach tych brało udział 17 dzieci, które po raz pierwszy spotkały się z tego rodzaju formą prowadzenia rekolekcji ewangelizacyjnych. Ekipa została przyjęta z wielką życzliwością przez tutejszych kapłanów oraz panią katechetkę Bożenę Mszycę, która brała czynny udział w tych rekolekcjach. Wszystkie dzieci były bardzo zadowolone o czym piszą w swoich ankietach.

 • „najbardziej podobało mi się spotkanie z Panem Jezusem, wszystkie opowiadania, spędzenie 20 min. z Panem Jezusem, zabawy, rysowanie, tańce. Po tych rekolekcjach postanawiam spędzać co dzień 20 min. z Panem Jezusem” Magda
 • „najbardziej podobało mi się jak krzyczeliśmy: „moim Królem jest Jezus” i historia o Zacheuszu. Po tych rekolekcjach postanawiam pełnić wszystkie dobro jakie istnieje” Kasia
 • „najbardziej podobała mi się pizza i gdy stanąłem oczy w oczy z Panem Jezusem i historia o Zacheuszu. Postanawiam codziennie spędzać z Panem Jezusem 5 minut” Łukasz
 • „podobały mi się zabawy i historie z biblii, zobaczenie Jezusa w hostii, krzyczenie: kocham Jezusa. Postanawiam czytać biblię i codziennie spędzać z Jezusem co najmniej 5 min.” Monika
 • „podobało mi się jak pan Mirek czytał nam Pismo Święte. Obiad był przepyszny. Były miłe i ciekawe zabawy. Było bardzo wesoło” Krystian
 • „mnie podobały się wszystkie tematy, zabawy, spotkanie z Panem Bogiem, plastyka, taniec, modlitwa przebaczenia. Postanawiam modlić się codziennie 10 min.” Justyna
 • „historie, zabawy, obiad, Jezus jest Królem, nauka, historia o Zacheuszu. Po tych rekolekcjach będę pomagał wszystkim” Konrad
 • „na rekolekcjach podobało mi się to, że poznałam bliżej Jezusa, również zabawy i piosenki. Postanowiłam więc więcej czasu spędzać z Jezusem”Julia

Myślenice - woj. małopolskie

W dniach 24 – 26 kwietnia 2013 roku w parafii pw. Narodzenia Najświętszej Maryi Panny w Myślenicach Katolickie Stowarzyszenie Wiernych „Nowa Ewangelizacja” z Częstochowy prowadziło rekolekcje ewangelizacyjne „Mały Zacheusz” dla 78 dzieci przygotowujących się do Sakramentu I Komunii Świętej.

W tym samym czasie prowadzone były  również rekolekcje "Moje nowe życie" dla rodziców i opiekunów tych dzieci. Wydarzeniu temu towarzyszyła dobra, życzliwa atmosfera. Dzieci były bardzo aktywne i włączały się z radością do modlitwy, piosenek i zabaw prowadzonych przez ekipę.
Należy zwrócić szczególną uwagę na dobrą współpracę miedzy tutejszą parafią a szkołą podstawową nr 2 i świetną organizację tego przedsięwzięcia. Zaangażowano w nim wykwalifikowaną kadrę i wielu wolontariuszy. Wszyscy w to dzieło wkładali serce i oddanie.
Jesteśmy przekonani, że trud ten przyniesie dobre owoce na chwałę Boga.

Wszystkim oddanym i zaangażowanym w to dzieło z serca dziękujemy.

Podajemy tylko kilka z wielu wspaniałych wypowiedzi uczestników tych rekolekcji:

 • „na rekolekcjach nauczyłam się wielu ciekawych historii o Jezusie, dlatego postanawiam mówić innym o Jezusie i o tym, że On jest moim Królem” Agnieszka
 • „na rekolekcjach nauczyłem się, że Bóg nie jest policjantem, staruszkiem, świętym Mikołajem, komputerem, kołem ratunkowym, lecz jest miłosierny i kochający” Dominik
 • „na rekolekcjach nauczyłam się, że Pan Jezus przychodzi do mnie jak do Zacheusza, postanawiam spędzać z Nim codziennie pięć minut” Wiktoria
 • „na rekolekcjach nauczyłam się, że Pan Jezus jest moim Królem, że grzech jest chorobą duszy, że Pan Jezus mnie kocha, że czyni cuda” Tereska
 • „na rekolekcjach dowiedziałam się, że Pan Jezus jest naszym królem i tylko On potrafi czynić rzeczy, których nikt nie potrafi. Uważam, że powinnam Go wielbić. Dowiedziałam się dużo o Zacheuszu, o Jairze i jego córce. Dzięki tym rekolekcjom postanawiam poprawić swoje zachowanie” Jagoda
 • „na rekolekcjach nauczyłem się dobroci, cierpliwości i kilku nowych opowiadań z Pisma Świętego, postanawiam często czytać Pismo Święte”/............/
 • „nauczyłam się, że Jezus pomaga i uzdrawia, że jest dobry, postanawiam spędzać z Nim codziennie pięć minut” Ania
 • „na tych rekolekcjach nauczyłem się dużo piosenek o Jezusie i o Bogu oraz że kościół jest najważniejszy, bardzo mi się wszystko podobało, postanawiam być uczniem Jezusa”/............./
 • „na rekolekcjach nauczyłam się, że Bóg jest naszym Królem, że trzeba pomagać innym, po rekolekcjach postanawiam pomagać innym i wielbić Boga” Oliwia

Częstochowa - parafia pw. NMP Zwycięskiej

W dniach 12-14 kwietnia 2013 r. Katolickie Stowarzyszenie Wiernych „Nowa Ewangelizacja” poprowadziło rekolekcje „Mały Zacheusz” dla dzieci przygotowujących się do uroczystości I Komunii Świętej oraz  "Moje nowe życie" dla ich rodziców.
. Rekolekcje odbyły się w parafii pw. Najświętszej Maryi Panny Zwycięskiej w Częstochowie. Uczestniczyło w nich 28 dzieci. Dzieci te były bardzo aktywne, włączały się do wspólnej modlitwy, śpiewały, wszystkie brały udział w ciekawych zabawach i zadawały wiele interesujących pytań. Oto niektóre wypowiedzi uczestników:

 • „Najbardziej zapamiętałem to, że Pan Jezus jest Królem. Podobała mi się przygoda Zacheusza i ta, w której Pan Jezus wskrzesił dziewczynkę. Postanawiam żyć w zgodzie z innymi ludźmi.” (Piotrek)
 • „Na rekolekcjach nauczyłem się, że Jezus jest moim Królem. Grzech jest chorobą duszy, którą można wyleczyć żalem i spowiedzią.” (Szymon)
 • „Na rekolekcjach dowiedziałem się, że Zacheusz wszedł na drzewo, żeby zobaczyć Jezusa. Jezus jest dobry, przytulał dzieci. Chciałbym mieć więcej takich rekolekcji.” (Fabian)
 • „Zapamiętałam, że Jezus jest Królem. Jezus chce, żeby dzieci przychodziły do Niego. Postanawiam więcej się modlić.” (Paulina)
 • „Wiem, że Jezus jest moim Królem. Jezus uzdrawia. Podobała mi się modlitwa o przebaczenie i historia o Zacheuszu. Dowiedziałem się, że grzech jest chorobą duszy. Wiem, że należy żałować za grzechy. Jezus nie jest policjantem, ani staruszkiem, ani komputerem, ani świętym Mikołajem, ani kołem ratunkowym. Jezus pozwala przyjść do siebie dzieciom.” (Michał)

Częstochowa - parafia pw. św. Floriana

W dniach 13-14 grudnia 2012 r. w parafii pw. św. Floriana w Częstochowie miały miejsce warsztaty biblijne „Mały Zacheusz” dla uczniów klasy V c  Szkoły Podstawowej im. Aleksandra hr. Fredry.  Zostały one zorganizowane z inicjatywy wychowawczyni pani Joanny Annissimo, a prowadziła je katechetka pani Małgorzata Ciuraszkiewicz wraz  z grupą zaprzyjaźnionych osób.

Nad zajęciami czuwał ks. dr Stanisław Jasionek, proboszcz tutejszej parafii.

Oto niektóre wypowiedzi uczestników:

 • „Mnie bardzo podobały się warsztaty, ponieważ bardzo dużo się dowiedziałam i myślę, że jeszcze nie raz będziemy tak wspólnie spędzać w radości czas!”
 • „Warsztaty bardzo mi się podobały, ponieważ robiliśmy dużo ciekawych rzeczy. Zapamiętałam, że każdy z ludzi może być Zacheuszem i spotkać się z Jezusem. Dowiedziałam się też, ze Jezus bardzo kocha, a najbardziej dzieci.”
 • „Na warsztatach podobały mi się zabawy, dużo dowiedziałam się o Jezusie. Gdy spotkałam się z prawdziwym Panem (podczas adoracji), wybaczyłam wszystkim, którzy mnie skrzywdzili.”
 • „Najbardziej zapamiętałam rozmowę z Jezusem w bibliotece i wyjście do parku, gdy krzyczeliśmy, że Jezus jest naszym Królem.”

Na pytanie: jakie masz postanowienia? - dzieci odpowiadały:

 • „Wybaczać wszystkim, modlić się codziennie, być dobrym dla wszystkich.”
 • „Częsta modlitwa, chodzenie do kościoła w każdą niedzielę, systematycznie się spowiadać.”„Będę wybaczać winy, będę prosiła Boga o pomoc w problemach.”
 • „Chcę być dobrym człowiekiem.”

Częstochowa - parafia pw. św. Melchiora Grodzieckiego

W dniach 23-25 listopada 2012 r. w parafii pw. św. Melchiora Grodzieckiego w Częstochowie miały miejsce rekolekcje dla dzieci pierwszokomunijnych „Mały Zacheusz”. W rekolekcjach udział wzięlo 30 dzieci.

Oto niektóre świadectwa uczestników:

 • „ Na rekolekcjach dowiedziałam się, że Jezus mnie kocha. Podobała mi się modlitwa: 5 minut  z Jezusem.” (Liwia)
 • „Najbardziej podobało  mi się jak  Zacheusz spotkał Pana Jezusa oraz temat o spowiedzi świętej.” (Jakub)
 • „Na rekolekcjach dowiedziałam się rzeczy, o których nigdy nie słyszałam. Najbardziej podobało mi się o Zacheuszu. Postanawiam więcej pomagać mamie.” (Martyna)
 • „Najbardziej podobała mi się historia o Zacheuszu. Zacheusz chciał zobaczyć Pana Jezusa, a to Pan Jezus dostrzegł Zacheusza. Podobała mi się też praca domowa jak mieliśmy porozmawiac 5 minut z Panem Jezusem.” (Natalka)
 • „Wiem, że moim Panem jest Jezus. Wiem, kto może zaprowadzić mnie do Jezusa gdyby ze mną źle się działo. Podobał mi się temat o spowiedzi świętej.” (Jakub)

Oto wypowiedź jednego z rodziców dzieci uczestniczących w rekolekcjach:

 • „Uważam, że rekolekcje „Mały Zacheusz” są bardzo dobre i potrzebne dla dzieci (i nie tylko…). Jestem bardzo wdzięczna Panu Bogu  i prowadzącym, za to,że moje dziecko mogło uczestniczyć w tych rekolekcjach. Rekolekcje były prowadzone w sposób niezwykle ciekawy, dynamiczny i radosny-  co pomogło mojemu dziecku spontanicznie  i z entuzjazmem podjąć i zastanowić się nad ważnymi tematami życiowymi. Rekolekcje przerosły moje oczekiwania!  Jeszcze raz z głębi serca-  dziękuję…, za serce, troskę, życzliwość okazaną dzieciom i zaangażowanie. Bóg zapłać!” (B. K.)

Olsztyn k. Częstochowy - Centrum Duchowości Archidiecezji Częstochowskiej „Święta Puszcza”

Na zaproszenie Wspólnot Odnowy w Duchu Świętym w dniach 26-29 lipca 2012 r. Katolickie Stowarzyszenie Wiernych „Nowa Ewangelizacja” poprowadziło rekolekcje ewangelizacyjne dla dzieci „Mały Zacheusz”. Miały one miejsce w Centrum Duchowości Archidiecezji Częstochowskiej „Święta Puszcza” w Olsztynie koło Częstochowy. Uczestnikami były dzieci, których rodzice także przebywali na rekolekcjach.

Oto niektóre świadectwa dzieci:

 • „Na rekolekcjach nauczyłam się, że Pan Jezus jest moim Panem i Przyjacielem. Najbardziej podobała mi się historia o Zacheuszu, ponieważ my także możemy być takimi Zacheuszami. Moje postanowienie: będę się codziennie modliła.” (Estera, lat11)

 • „Na rekolekcjach nauczyłam się tego, że kto się przyznaje do Jezusa przed światem, to On się także do Ciebie przyzna. Nauczyłam się też poprawnie żegnać. Najbardziej podobała mi się opowieść o córce Jaira i o Zacheuszu, ponieważ mogłam być Zacheuszem. Po rekolekcjach postanawiam być grzeczniejsza i będę pomagać braciom i rodzicom w ich codziennych obowiązkach”. (Ania, lat 11)

 • „Na tych rekolekcjach nauczyłem się dużo ciekawych rzeczy o Jezusie. Najbardziej podobał mi się temat „Wybieramy Króla” i modlitwa o przebaczenie. Moje postanowienie: będę głosił Imię Jezusa.” (Oskar, lat 11)

 • „Na rekolekcjach nauczyłam się być grzeczna, ładnie się bawić, nie przeszkadzać w kościele, poprawnie żegnać się. Najbardziej podobały mi się tematy: „Bóg taki nie jest”, „Córka Jaira” i adoracja Najświętszego Sakramentu. Moje postanowienie: codziennie poświęcę po trzy minuty rano i wieczorem PanuJezusowi. Będę tęskniła za rekolekcjami.” (Weronika, lat 7)

 • „Na rekolekcjach nauczyłem się modlitwy, dużo o Panu Bogu oraz, że trzeba pomagać innym. Najbardziej podobał mi się temat o Zacheuszu, bo był ciekawy, bo Jezus mówił, że ze mną zamieszka. Podobało mi się też spotkanie z Panem Jezusem przed Najświętszym Sakramentem, bo On jest moim Przyjacielem oraz zadanie: pięć minut z Jezusem. Postanawiam być miły, pomagać wujkowi.” (Krystian, lat 8)

Oto niektóre opinie rodziców na temat rekolekcji dla ich dzieci:

 • „Jestem zdecydowanie za tym, że rekolekcje dla dzieci są potrzebne. To pierwsze rekolekcje, gdzie spotkałem takie profesjonalne podejście do tematu.” (Zbigniew)

 • „Rekolekcje dla dzieci są bardzo potrzebne! Dzieci są bombardowane ze wszystkich stron pociskami złego i takie rekolekcje stanowią przeciwwagę i alternatywę, a czasami są jedynym sposobem na poznanie Boga żywego. Owoce rekolekcji zapewne poznam w dalszym czasie. Dzieci nie zawsze spełniają moje oczekiwania (odmawiają udziału w zajęciach, nie otwierają się...). Ufam Panu, że sieje i że czynimy glebę serc dzieci żyźniejszą. Warto siać!” (Monika)

 • „Rekolekcje dla dzieci są potrzebne i to bardzo, aby nasze dzieci mogły uczyć się Ewangelii. Rekolekcje „Mały Zacheusz” spełniły moje oczekiwania. Dzieci są zadowolone i radosne, podniesione Duchem.” (Iwona)

Częstochowa - parafia pw. NMP Zwycięskiej

W dniach 11-13 maja 2012 r. w parafii pw. Najświętszej Maryi Panny Zwycięskiej w Częstochowie miały miejsce rekolekcje ewangelizacyjne dla 47 dzieci zorganizowane z inicjatywy ks. Michała Krawczyka przez Katolickie Stowarzyszenie Wiernych „Nowa Ewangelizacja”. Uczestnikami rekolekcji „Mały Zacheusz” były dzieci przygotowujące się do Pierwszej Komunii Świętej.

Oto przykładowe relacje uczestników:

 • „Na rekolekcjach nauczyłem się, że Bóg jest naszym Królem. Najbardziej podobała mi się historia o Zacheuszu. Po rekolekcjach chcę się więcej modlić.” (Arkadiusz)

 • „Na rekolekcjach nauczyłam się, że Jezus uzdrawia chorych. Najbardziej podobało mi się opowiadanie  o córce Jaira. Z prac domowych najbardziej podobała mi się rozmowa z Jezusem. Po rekolekcjach postanawiam poprawę.” (Justyna)

 • „Na rekolekcjach nauczyłam się, że Jezus bardzo nas kocha i oddał życie za nas. Wskrzesił córkę Jaira. Najbardziej podobało mi się zadanie domowe- porozmawiać pięć minut z Jezusem. Postanawiam, że będę miła i będę kochać innych.” (Natalia)

 • „Na rekolekcjach nauczyłam się wiele ciekawych rzeczy o Jezusie i różnych postaciach biblijnych. Najbardziej podobał mi się temat o Zacheuszu, bo historia była bardzo  ciekawa. Wykonałam wszystkie zadania domowe, najbardziej podobało mi się zadanie o idolu.  Będę często się spowiadać i nie dokuczać siostrze.” (Martyna)

 • „Na rekolekcjach nauczyłam się, że Pan Jezus kocha dzieci. Podobało mi się opowiadanie o Jairze. Odrobiłam wszystkie prace domowe, najbardziej podobała mi się modlitwa. Moje postanowienie to modlitwa.” (Maja)

 • „Na rekolekcjach nauczyłem się, że Pan Jezus jest wszechmogący, że czyni cuda. Najbardziej podobało mi się opowiadanie o Jairze, bo Jezus wskrzesił jego córkę. Najbardziej podobało mi się pięć minut z Jezusem. Będę pomagał w domu rodzicom.” (Dominik)


Częstochowa - parafia pw. św. Melchiora Grodzieckiego

W dniach 16 – 18 kwietnia 2010 roku Katolickie Stowarzyszenie Wiernych „Nowa Ewangelizacja” poprowadziło Rekolekcje Ewangelizacyjne „Mały Zacheusz” w parafii pw. św. Melchiora Grodzieckiego w Częstochowie.

Rekolekcje te zorganizowała s. Inga dla dzieci przygotowujących się do I Komunii Świętej, którymi się opiekowała. Nad całością czuwał proboszcz tutejszej parafii ks. Marek Olejniczak. Na pytanie: "Co najbardziej podobało Ci się na tych rekolekcjach?" dzieci odpowiadały:

 • Na rekolekcjach najbardziej podobała mi się opowieść o Jezusie (Weronika)
 • Mnie na tych rekolekcjach podobało się: śpiewanie, zabawy, modlitwa i zadania domowe (Milenka)
 • Najbardziej podobały mi się gry i zabawy, piosenki, ciekawe opowiadania (Natalia)
 • Mnie najbardziej podobały się: wspólne zabawy, piosenki, pizze, wyjście na dwór i jeszcze raz zabawy (Jakub)
 • Mi się bardzo podobały opowieści o Panu Jezusie. Bawiłam się świetnie na placu zabaw, jestem bardzo zadowolona (Weronika)
 • Najbardziej podobało mi się śpiewanie piosenek, różne zabawy i modlitwy. Lubię takie rekolekcje (Julia)