Mapa Gwiaździstej Procesji Różańcowej "Z Maryją dla Polski"
Rekolekcje dla parafii, zakonów, seminariów, ruchów, grup i wspólnot modlitewnych

Małgorzata Stuła-Topolska

tel:+48 504-132-575

mtopolska@tlen.pl

Parafialne Grupy Formacyjne

Ewolucja duszpasterska parafii, współodpowiedzialność świeckich,

nawrócenie pastoralne


Mirosław Topolski

tel:+48 661-440-145

topolski@tlen.pl

Aktualności

3029.jpg
Rekolekcje Adwentowe

W dniach 6-7.12.2019r prowadziliśmy rekolekcje adwentowe w parafiach: św. Mikołaja w Sadlnie i  Matki Bożej Licheńskiej w Kryszkowicach, w diecezji włocławskiej. Bardzo dziękujemy za to,że było: ciasno w ławkach i przejściach podczas konferencji , przy konfesjonałach podczas Spowiedzi oraz podczas Komunii Świętej na Eucharystiach. Dziękujemy: Proboszczowi- Ks. Krzysztofowi  i ks. Stanisławowi za zaproszenie ,okazane zaufanie i gościnność; Marioli i Wiesławowi za poczęstunek i twórcze rozmowy o Kościele; a Justynie za duchowe granie na organach i śpiew na chwałę Pana.

1021.jpg
GRUPY FORMACYJNE

Zapraszamy chętnych na spotkania formacyjne:

1. Spotkania z Biblią - środa , 19:00-20:00 , Siostry Urszulanki Unii Rzymskiej,                ul. 3 Maja 2/3 ; s. Kasjana tel: 506500920

2. Spotkania dla żon - www.facebook.com/events/435237717341442/?ti=cl

Teresa tel: 729376204

3. Szkoła Modlitwy - czwartek, 19:00  , Gosia: 880815382

2952.jpg
PARAFIA - ewolucja przez Parafialne Grupy Formacyjne

PARAFIA - ewolucja przez Parafialne Grupy Formacyjne

CZUWANIE po "RUAH FESTIWALU"
Po Ruah Festiwalu proponujemy dalszy ciąg czuwania przed Zesłaniem Ducha Świętego w Kaplicy św. Józefa na Halach. Zapraszamy wszystkich chętnych na: modlitwę o wylanie Ducha Świętego, modlitwę wstawienniczą, adorację Jezusa      w ciszy, Eucharystię o 24:00.

Zapraszają: o. Tomasz Chmielewski-OSPPE, częstochowskie Grupy i Wspólnoty Odnowy w Duchu Świętym oraz Stowarzyszenie "Nowa Ewangelizacja".

3025.jpg
RUAH FESTIWAL III EDYCJA

Już po raz trzeci startujemy z Festiwalem "RUAH" w Uroczystość Zesłania Ducha Świętego. Bez Jego obecności nasze życie podobne jest do źródła bez wody lub chleba bez smaku i chrupiącej skórki. Możesz to zmienić, jeżeli przyjdziesz 8.06.2019 r o godz. 18:00 na plac modlitewny Jasnej Góry i weźmiesz udział w III edycji Ruah Festiwalu. Charyzmatyczni muzycy, świadectwa wiary, modlitwa uwielbienia, tańce dla Pana i gorąca wspólnota - czekają na CIEBIE !

Wystąpią: GOSPEL RAIN, Magda Topolska-United Projekt, Adam Bubik (Czechy), Tancerze Lednicy-Formacja Częstochowa.

WSTĘP  WOLNY ! więcej: www.ruahfestiwal.com

Radio Jasna Góra transmituje koncert od 19.30  do 21.00.

https://www.youtube.com/watch?v=dH1-HvAvt6Y

3022.jpg 3023.jpg
Rekolekcje Wielkopostne

W dniach 15-17.03.2019r prowadziliśmy rekolekcje wielkopostne w parafii pw. św. Franciszak z Asyżu w Górze Włodowskiej oraz parafii pw. NMP Różańcowej w Zdowie na terenie diecezji częstochowskiej. Składamy serdeczne podziękowania Księdzu Proboszczowi R. Dziembowskiemu za zaproszenie i gościnę. Parafianom dziękujemy za gorliwe uczestniczenie w rekolekcjach, które po raz pierwszy w 30-letniej historii tych Parafii prowadziły osoby świeckie. A pani Karolinie duże brawa za posługę w kuchni i podtrzymywanie naszych sił życiowych:)

3016.JPG
LICHEŃ - rozeznawanie woli Bożej w codzienności

Na zaproszenie ks. Krzysztofa  i  Darii - koordynatorów Odnowy w Duchu Świętym diecezji włocławskiej prowadziliśmy w dniach 15-17.02.2019r w Sanktuarium Licheńskim sesję: " Rozeznawanie woli Bożej w codzienności: indywidualne i wspólnotowe". Przyznam się szczerze,że to co się tam działo, przerosło nasze oczekiwania. A wszystko działo się wyłącznie w zgodzie z Dekalogiem, na miarę otwartości i hojności serc ok. 200 uczestników. Dzieciaki miały opiekunów, a rodzice i starsze bractwo "szalało"duchowo. Bardzo ważne okazało się wieczorne spotkanie modlitewne w sobotę o 20:00. Nie powiem już kiedy się skończyło...  Ksiądz Krzysztof świecił przykładem i był na każdej konferencji i modlitwie, tylko pozazdrościć takiej postawy i brać wzór ! Wszystkie diakonie funkcjonowały bez zarzutu, bo Daria wkładała tam swoje serducho i to było widać po ludziach. To rzeczywiście jest Odnowa duchowa....Żal było się rozstawać :)

Może ktoś napisze do nas na  email: kontakt@nowaewangelizacja.pl

3015.JPG
MONACHIUM - Szkoła Lidera i Animatora

Na zaproszenie o. Rafała i Agnieszki prowadziliśmy w Monachium dla Odnowy w Duchu Świętym przy Polskiej Misji Katolickiej sesję pt: "Wspólnota to wyzwanie", 1-3.02.2019r. Bardzo dobra atmosfera duchowa i zaangażowanie uczestników gwarantują oczekiwane przez wszystkich nawrócenie serc i umysłów. I choć grupa niewielka, to sprawa ważna. Serdeczne dzięki Wszytkim ,którzy nas tam w Monachium przyjmowali,gościli i żywili. Szczególne podziękowania dla o. Rafała za okazane zaufanie i Agnieszce wraz z Rodziną za gościnę. Mamy nadzieję,że tam kiedyś wrócimy ...

3009.jpg
Rekolekcje parafialne adwentowe

W dniach 9-11.12.2018 prowadziliśmy rekolekcje adwentowe w Parafii Zesłania Ducha Świętego w Lindowie, diecezja częstochowska. Parafianie gorliwie słuchali , a dzieci chętnie angażowały się w proponowane im dynamiki biblijne. Serdeczne podziękowanie  Ks. Proboszczowi Jackowi Marcińcowi za okazane zaufanie i gościnę oraz  Rodzinom, które nas żywiły pysznościami. Ufamy,że Duch Święty będzie obficie wylewał swoje dary w tej Parafii, widząc tak otwarte i hojne serca.

2950.jpg
Formacja w USA

W dniach 6-28.11.2018r prowadziliśmy kolejną formację  dla polonijnych grup                 i wspólnot Odnowy w Duchu Świętym z: Garfield, Clifton, Manhattanu, Yonkers, Bostonu,Worcester, Filadelfii, Doylestown.

Niezapomniana liturgia Eucharystii: w bazylice w Newarku 11.XI.2018r , w katedrze     św. Piotra i Pawła w Filadelfii ,w Narodowym Sanktuarium Niepokalanego Poczęcia NMP   w Waszyngtonie oraz w Doylestown - amerykańskiej Częstochowie. Wszędzie otwarte i gościnne serca, zaangażowani i gorliwi liderzy i animatorzy, ofiarni duszpasterze.             To dobrze rokuje na przyszłość. Dziękujemy bardzo:Danusi i Andrzejowi,Ewie,Edycie i  Bogdanowi, Łukaszowi i Eli, Kasi, Anecie, Patrycji i Maksowi, Maji i Gregorowi ,ks. Irkowi, o.Rafałowi i o. Tymoteuszowi i o. Karolowi, ks. Tomaszowi i ks.Ryszardowi, o.Bogusławowi i wielu, wielu Innym, którzy zastępowali nam w tym czasie rodzinę i dom. Niech Pan obdarzy Was swym specjalnym błogosławieństwem i pomnoży Waszą gorliwość w posłudze.