Mapa Gwiaździstej Procesji Różańcowej "Z Maryją dla Polski"
Procesja odbędzie się w: 50 miejscach.
Rekolekcje dla dzieci, młodzieży

Rekolekcje dla Dzieci pierwszokomunijnych i ich Rodziców

Małgorzata i Mirosław
Ciuraszkiewiczowie

miroslawc@gmail.com

tel:+48 880-815-382
tel:+48 784-013-034

Rekolekcje dla parafii, zakonów, seminariów, ruchów, grup i wspólnot modlitewnych

Małgorzata Stuła-Topolska

tel:+48 504-132-575

mtopolska@tlen.pl

Parafialne Grupy Formacyjne

Ewolucja duszpasterska parafii, współodpowiedzialność świeckich,

nawrócenie pastoralne


Mirosław Topolski

tel:+48 661-440-145

topolski@tlen.pl

Aktualności

2776.jpg
Rekolekcje Wielkopostne

W dniach 23-28.02.2018 prowadziliśmy rekolekcje  wielkopostne dla dzieci,młodzieży i dorosłych w Parafii p/w św. Krzysztofa w Szczecinku. Wszystkim Księżom dziękujemy za naprawdę rodzinną atmosferę, życzliwość i gościnność, a Parafianom za obecność  i cierpliwe słuchanie pomimo 17 stopniowego mrozu na zewnątrz. Osoby pracujące w kuchni to pychota minimum *****. Katecheci uśmiechnięci i zawsze pomocni. Organista mógłby spokojnie grać na liturgii watykańskiej. Księdzu Proboszczowi gratulujemy takiej wspólnoty kapłańskiej i parafialnej. Widać w tym serducho i czuć ,że Pasterz własny parafii  "pachnie owcami" - jak by to powiedział Papież Franciszek. Żal było odjeżdżać...

2747.JPG
Rekolekcje za "Wielką Wodą"

W dniach 12-30.10.2017r prowadziliśmy rekolekcje: "Rozeznawanie woli Bożej w codzienności"  dla polonijnych grup i wspólnot Odnowy w Duchu Świętym z  Clifton, Nowego Yorku i Doylestown - amerykańskiej Częstochowy. Czas był naprawdę intensywny, a wytrwałość uczestników zadziwiająca. Świadectwo ich wiary było dla nas wyzwaniem i przestrogą przed zgnuśnieniem w kraju, gdzie prawie na każdej ulicy mamy katolicką świątynię. Dziękujemy Wszystkim,którzy modlili się za nas w tym czasie i lecieli z nami duchowo. :))

2733.jpg
IV Ogólnopolski Kongres Nowej Ewangelizacji

W dniach 23 - 26 listopada 2017 r. braliśmy czynny udział w IV Ogólnopolskim Kongresie Nowej Ewangelizacji pod hasłem "Matura czy inicjacja chrześcijańska? Bierzmowanie - między mistagogią a misją" , który odbył się w Częstochowie na Jasnej Górze. W sobotę od 14.30 do 22.00 miała miejsce ewangelizacja młodzieży na Hali Polonia. W Kongresie brali udział zaproszeni goście: Abp Rino Fisichella, Abp Grzegorz Ryś, Bp Marek Mendyk, Ks. Wojciech Węgrzyniak, Ks. Krzysztof Guzowski oraz Szymon Grzelak.

2713.jpg
Rekolekcje dla dzieci. Częstochowa

W dniach od 29 września do 1 października 2017r. w parafii św. Floriana w Częstochowie prowadziliśmy rekolekcje ewangelizacyjne "Mały Zacheusz" dla dzieci pierwszokomunijnych oraz "Przy studni i na dachu" dla ich rodziców. W rekolekcjach tych brało udział 18 dzieci. Serdecznie dziękujemy proboszczowi ks. dr Dariuszowi Nowakowi za zaproszenie i wszystkim zaangażowanym w to dzieło za pomoc.

2711.jpg
II edycja Gwiaździstej Procesji Różańcowej "Z Maryją dla Polski"

Zapraszamy Wszystkich w dniu 7.10.2017 do udziału w II edycji Gwiaździstej Procesji Różańcowej  "Z Maryją dla Polski".

W ubiegłym roku 8 października to modlitewne Dzieło było podjęte  w blisko 100 miejscowościach.  Stało się świadectwem wiary i mocy modlitwy Polaków  za Ojczyznę w przestrzeni publicznej.  Stańmy znów RAZEM w tym roku i stwórzmy pod przewodnictwem Maryi duchowe " wojsko bardzo,bardzo wielkie" (Iz 37,10). Wszystkie potrzebne informacje znajdziecie w załączniakch "czytaj więcej".

Rejestracji i zgłoszeń lokalnych Procesji  dokonujemy na  formularzu klikając "Przyłącz się" na  zamieszczonej obok  Mapie "Gwiaździstej Procesji Różańcowej". Po wypełnieniu formularza i przesłaniu go do nas możecie zobaczyć Waszą miejscowość na mapie Polski w formie niebieskiego znaczka. W tym celu należy: kliknąć na mapę Polski - pojawi się plan województw. Należy najechać myszką na swoje województwo , a wtedy pojawi się nazwa  zgłoszonej miejscowości. Kolejne kliknięcie na ikonkę "+" powiększ, spowoduje pojawienie się niebieskiej ikonki, lokalizującej dokładnie miejscowość, w której odbędzie się Procesja.

WSZYSCY POLACY, WSZYSTKIE MIEJSCOWOŚCI, JEDNA INTENCJA !!!

2608.jpg 2609.jpg
RUAH FESTIWAL - WIECZERNIK DUCHA

I edycja RUAH FESTWALU już się za nami. W sali klubu "Politechnik" było: modlitewnie, uwielbieniowo, duszno, ciasno i radośnie oraz kolorowo.

Spotkanie  tworzyli: Jan Pospieszalski, zespół DEUS MEUS z o. Andrzejem Bujnowskim, zespół dziecęcy-Młode Wino, zespół Sąsiedzi,Tancerze Lednicy- Formacja Częstochowa, Agnieszka Fiuk, zespół Strefa Chwały       i Chór Festiwalowy.

Zapraszamy wszystkich uczestników tego wydarzenia do tworzenia Archiwum Ruah Festiwalu i nadsyłania swoich:

-komentarzy,świadectw,fotografii,filmików,MP3,uwag,reflekcji,spostrzerzeń etc. na adres: topolski@tlen.pl.

Zależy nam, aby ten Festiwal dalej tworzyli ludzie Ducha z Częstochowy:))

Informujemy,że II edycja Ruah Festiwalu jest planowana na terenie Parku "Lisiniec" 20.05.2018.

Wkrótce więcej info na ten temat.


RELACJA FILMOWA z I edycji jest dostepna na linku:

http://tv.niedziela.pl/film/1937/I-Festiwal-Ducha

2607.jpg
Parafia jako wspólnota wspólnot

Dla zainteresowanych tematyką polecam moją pracę magisterską z teologii pastoralnej

dotyczącą odnowy parafii- patrz załącznik.  Miłej lektury :))

kontakt: topolski@tlen.pl

2575.JPG 2576.jpg 2577.jpg 2578.jpg 2579.jpg 2580.jpg 2581.jpg 2582.jpg 2583.jpg 2584.jpg 2585.jpg 2586.jpg 2587.jpg 2588.jpg 2589.jpg 2590.jpg 2591.jpg 2592.jpg
Rekolekcje dla dzieci. Rydułtowy powiat Wodzisław

W dniach 28-30 kwietnia 2017 r. prowadziliśmy rekolekcje ewangelizacyjne dla dzieci pierwszokomunijnych "Mały Zacheusz" oraz ich rodziców "Przy studni i na dachu". Rekolekcje te odbyły się w Parafi św. Jacka - Radoszowy w Domu Parafialnym. Bardzo serdecznie dziękujemy organizatorom tych rekolekcji Państwu Iwonie i Sebastianowi Prockom za okazane serce i  organizację tego przedsięwzięcia. Osobne podziękowania kierujemy do Księdza Proboszcza i Ks. Wikarego za okazaną pomoc i gościnność.

2568.jpg 2567.jpg 2569.jpg 2570.jpg 2572.jpg
Rekolekcje dla dzieci. Żarki powiat Myszków

W dniach 2-5.04.2017r. i 10-12.04.2017r. prowadziliśmy  wielkopostne rekolekcje w parafii Św. Apostołów Szymona i Judy Tadeusza w Żarkach.  Rekolekcje dla Szkół Podstawowych z Żarek i Zawad pt."Uwierz i nawróć się"  odbywały się częściowo w szkole i częściowo w kościele. Rekolekcje dla wszystkich parafian pt. " Przyjmij miłość Pana" odbywały się w kościele parafialnym. W niedzielę Wieczór Uwielbienia  prowadził Zespół "Strefa Chwały". Natomiast rekolekcje dla Gimnazjum i Liceum odbywały się w terminie 10-12.04.2017 w w/w szkołach.

BARDZO SERDECZNIE DZIĘKUJEMY:

- Proboszczowi - ks. prałatowi Janowi Wajsowi za zaufanie, zaproszenie, błogosławieństwo, modlitwę i serce.               - Ks. Pawłowi i ks. Sebastianowi za  dobre rady i pomoc organizacyjną                                                                        - Dyrekcji Szkół  i  Nauczycielom za opiekę nad uczniami i osobisty udział w rekolekcjach                                                - Wolontariuszom z Pogotowia Ratunkowego, Policji,Straży Pożarnej, Przychodni Lekarskiej i Gimnazjum im. Jana Pawła II   w Żarkach za udział  w inscenizacjach i dynamikach rekolekcyjnych dla młodzieży gimnazjalnej i licealnej                                  - Paniom z kuchni za  żywienie nas i opiekę                                                                                                                - Panu Kościelnemu i Organiście za wszelką codzienną pomoc                                                                                   - Wszystkim Parafianom za żywy udział w rekolekcjach   :)))

2566.jpg
Rekolekcje dla dzieci. Kraków

W dniach 27-29 marca 2017 r. prowadziliśmy rekolekcje wielkopostne pt."Uwierz i nawróć się" w SP nr 64 w Krakowie. Szkoła ta należy do Parafii Najświętszego Imienia Maryi w Krakowie-Rakowicach prowadzonej przez ojców pijarów. Serdecznie dziękujemy wszystkim ojcom za zaproszenie, gościnę i otwarte serca a dyrekcji szkoły i nauczycielom za pomoc w przeprowadzeniu tych rekolekcji.